مصرف کافئین؛ بایدها و نبایدها

11:56 1395/8/29
1078

واکنش بدن شما به کافئین به میزان مصرف روزانه آن بستگی دارد. چنانچه هر روز کافئین مصرف می کنید،  بدن شما به آن عادت خواهد کرد.  افرادیکه روزانه به طور منظم و مکرر کافئین مصرف نمی کنند، نسبت به اثرات منفی آن حساس ترند.


تبلیغات

اصولاً مصرف کافئین سبب رفع خستگی  و افزایش تمرکز ذهن می شود. اما مصرف زیاد آن مشکلاتی در پی خواهد داشت.
کافئین به طور طبیعی در دانه قهوه ، برگهای چای و دانه کاکائو یافت می شود . بنابراین کافئین را در بسیاری از محصولات غذایی و شکلاتها می توان یافت . همچنین کافئین به بسیاری از نوشیدنیها اضافه می شود ، برای مثال در نوشیدنیهای حاوی کولا ( کوکاکولا ) عصاره دانه کولا که به طور طبیعی حاوی کافئین است ، اضافه می شود. نوشابه های انرژی زا که در آنها مخلوطی از کافئین ، شکر و سایر تحریک کننده های عصبی استفاده شده پدیده نوینی در نوشیدنیهای کافئین دار هستند . اما عمومی ترین منبع دریافت کافئین ، قهوه و چای می باشد . همچنین از کافئین در صنعت داروسازی جهت ساخت بعضی از داروها به ویژه مسکن ها و قرص های لاغری استفاده می شود . عموم مردم به جهت رفع خستگی و بیدار ماندن ( شب زنده داری) به منظور ادامه کارخود، کافئین مصرف می کنند. کافئین با تحریک سیستم مرکزی اعصاب موجب رفع خستگی، کاهش خواب آلودگی، افزایش هوشیاری و افزایش میزان تمرکز می شود.
برای بیشتر افراد بزرگسال سالم، میزان متعادل مصرف کافئین300-200 میلی گرم معادل 4-2 فنجان قهوه دم شده در روز می باشد. اما بعضی شرایط ایجاب می کند تا این میزان مصرف کافئین را محدود و یا قطع نمایید که در ادامه به این شرایط اشاره خواهد شد.
جذب کافئینی که به میزان متعادل مصرف شود، هیچگونه ضرری برای سلامت بدن نخواهد داشت، اما مصرف بی رویه آن ( یعنی مصرف بیش از600-500 میلی گرم در روز ) عوارض نامطلوبی را از جمله بیخوابی، ضعف اعصاب، بیقراری، تند خویی، ناراحتی های گوارشی، افزایش ضربان قلب و لرزش ماهیچه ها     را درپی خواهد داشت . برخی افراد نسبت به کافئین حساس ترند. در این افراد حتی مصرف یک فنجان قهوه یا چای می تواند موجب بروز اثرات نامطلوبی از قبیل بیقراری و یا مشکلات خواب شود.
البته واکنش بدن شما به کافئین به میزان مصرف روزانه آن بستگی دارد. چنانچه هر روز کافئین مصرف می کنید،  بدن شما به آن عادت خواهد کرد.  افرادیکه روزانه به طور منظم و مکرر کافئین مصرف نمی کنند، نسبت به اثرات منفی آن حساس ترند.
سایر عوامل مؤثر درایجاد حساسیت به کافئین شامل: توده بدنی، سن، مصرف دارو، شرایط سلامت جسمانی ، وجود اضطراب و نگرانی  می باشد. تحقیقات نشان داده است که مردان نسبت به زنان به اثرات کافئین حساس ترند.
افراد دارای ناراحتی قلبی می بایست از مصرف کافئین خودداری کنند زیرا ابن ماده موجب می شود تا قلب با شدت و فشار بیشتری کارکند. همچنین  مصرف کافئین درافرادیکه دارای ناراحتی های عصبی از قبیل حمله های عصبی ، صرع ، اضطراب و نگرانی هستند باعث تشدید بیماری آنها خواهد شد .